Phyts

Kozmetika PHYT'S

Účinná sila prírody už viac ako 40 rokov

 

Francúzska kozmetika Phyt’s so svojím revolučným prístupom ku kráse, je na trhu od roku 1972, teda viac ako 40 rokov. Jej zakladateľ, pán Llopart, položil základy Naturo-Esthétique® a stal sa priekopníkom prírodnej kozmetiky.

Od začiatku boli všetky produkty prírodného pôvodu a boli určené pre kozmetičky. Produkty ako dobre známy anti-age krém Absolue, ultra jemná exfoliačná gomáž Contact +, Sérum C 17 so svojimi 17-imi aktívnymi prečisťujúcimi zložkami, boli vytvorené v tom čase a stali sa kultovými produktmi značky.

Kozmetika Phyt’s vlastní patent na sklenené ampulkové obaly, do ktorých umiestnili krémy, emulzie a masky. Tento originálny a inovatívny koncept zaručuje dokonalú hygienu vďaka udržaniu produktu v ampulke bez vzduchu. Takisto to umožnilo poskytnúť presné dávkovanie množstva produktu potrebného na jedno individuálne ošetrenie.

Sortiment ponúka aj produkty na domácu starostlivosť, aby sa predĺžili účinky profesionálneho salónneho ošetrenia.

PHYT’S : 100% Made in France                          

Phyt’s zaručuje dodržanie nasledujúcich štyroch zásad:                                       

1. Prirodzená a organická krása

• PHYT’S ponúka certifikované BIO produkty na ošetrenie pleti už viac ako 44 rokov.

• PHYT’S rešpektuje Charte COSMEBIO pri všetkých svojich produktoch na ošetrenie pleti: je jedným z desiatich tvorcov COSMEBIO, ktorí vyrábajú jedine BIO produkty na ošetrenie pleti.

• V zloženiach produktov PHYT’S je použitých maximum BIO rastlinných zložiek: produkty PHYT’S na ošetrenie pleti obsahujú 100% prírodné ingrediencie.

• PHYT’S sa podujali podporovať rozvoj ekologického (BIO) poľnohospodárstva bez pesticídov a syntetických chemických zložiek: ochrana prírodných oblastí, zužitkovanie maximálneho množstva BIO ingrediencií.

 

2. Sociálna zodpovednosť

• Vo PHYT’S sú všetky produkty ošetrenia tváre navrhnuté a vyrobené na juhozápade Francúzska.

• Vo PHYT’S podporujeme miestnu zamestnanosť, kvalitu života, hospodárske aktivity nasmerované na ekologické (BIO) poľnohospodárstvo: obrábanie organických polí a lúk a oblastí v minulosti obrábaných konvenčným poľnohospodárstvom.

• V zahraničí sa PHYT’S angažuje vo Fair Trade, hľadajúc maximum “zelených” surových materiálov: bambucké maslo (Burkina Faso), sezamový olej (Mali).

 

3. Zodpovednosť voči životnému prostrediu

• Vo PHYT’S vám ponúkame BIO produkty na ošetrenie pleti bez chemických konverzačných látok, syntetických farbív, PEG, GMO, Fenoxyetanolu, silikónov a Bisfenolu A, aby sme zabránili znečisteniu človeka a Zeme.

• Vo PHYT’S sú všetky produkty vyvinuté s ohľadom na minimalizovanie vplyvu na životné prostredie: nepoužívame chlór na čistenie zariadení a odmietame znečisťujúce vypúšťanie škodlivín. Podporujeme waste management, recykláciu, použitie atramentu bez ťažkých kovov a zelenú tlač (ecolabel imprim’vert).

• Vo PHYT’S sú používané recyklovateľné alebo biologicky rozložiteľné obaly, PHYT’S je členom Ecoemballage a inovuje tým, že ponúka 100% rozložiteľné obaly rúžov vyrobené z kukurice.

• PHYT’S zostáva ostražitý, čo sa týka uhlíkovej stopy: minimalizujú energiu a prepravu, majú viacročné projekty na produkciu solárnej energie.

• PHYT’S sa zaväzuje chrániť prírodné priestory: brožúry vyrobené z trvalo udržateľných lesov (Certifikácia PEFC).

• PHYT’S sa takisto zaväzuje zachovávať biodiverzitu: odmietame použiť akúkoľvek rastlinu, ktorá by tým mohla byť ohrozená.

 

4. Spoločná sociálna zodpovednosť

• PHYT’S zaraďuje človeka do centra celého svojho záujmu: ošetrenia šité na mieru, odporúčania a školenia Naturo-kozmetičky.

•  PHYT’S podporuje biodiverzitu, integráciu, rovnosť príležitostí: partnerstvo s inštitúciami pre telesne postihnutých ľudí.

• PHYT’S rozvíja celkovú CDR procedúru (Corporate Social Responsability): riadiaci výbor o trvalo udržateľnom rozvoji.

• PHYT’S sa zúčastňuje na zvyšovaní povedomia o hodnotách: prírodnosť, bezpečnosť a účinnosť kozmetických produktov PHYT’S.

Kombinovať krásu a potešenie, účinnosť a bezpečnosť.

Certifikáty kozmetiky Phyt’s

AB (Agriculture Biologique) je francúzske národné logo pre prírodné produkty od 1985. Prírodné produkty, ktoré majú toto logo musia obsahovať viac 95 % prírodných zložiek, musia byť vyrobené alebo spracované v rámci Európskej únie a  boli certifikované jedným z kontrolných subjektov akreditovaných podľa EN 45011. L’Agence Bio začali spravovať a propagovať toto označenie v roku 2008.

Qualité FRANCE je nezávislý certifikačný orgán, ktorý vykonáva certifikačné procesy. Ak chcete získať túto certifikáciu, musíte rešpektovať životné prostredie a prirodzené životné podmienky živočíchov, podporovať používanie prírodných zložiek z ekologického poľnohospodárstva a rozvíjať obmedzovanie syntetických produktov. Akreditovaný viac než 40 medzinárodnými orgánmi a s účasťou vo viac ako 80 krajinách je Qualité FRANCE svetovým lídrom medzi najznámejšími certifikačnými agentúrami na svete.

Ochrannú známku CHARTE COSMEBIO® môžeme nájsť na francúzskej a dánskej kozmetike. Udeľuje ho obchodná asociácia výrobcov ekologicky kontrolovanej kozmetiky Cosmebio svojím členom, pokiaľ preukážu splnenie prísnych požiadaviek kladených na kozmetické výrobky. Podmienky pre udelenie certifikácie Cosmebio vychádzajú zo štandardov francúzskej kontrolnej organizácie ECOCERT a podľa minimálneho množstva použitých surovín v BIO kvalite.

Ochranná známka Cosmebio BIO zaručuje, že:              

 

– minimálne 95% zložiek z celkového zloženia je z prírodných surovín alebo prírodného pôvodu

– minimálne 95% z použitých rastlinných zložiek je v kvalite BIO

– minimálne 10% z celkového zloženia je v kvalite BIO (pochádza z ekologického poľnohospodárstva)

 

 

Certifikát Cosmebio garantuje medzi iným, že kozmetika neobsahuje:

 

– žiadne syntetické konzervanty ako sú parabény a fenoxyetanol

– ropné deriváty – silikóny, parafín, PEG

– GMO

– syntetické vône a farbivá

– výrobky nie sú ošetrené ionizujúcim žiarením