Peeling

Chemický peeling

Vo VELVET štúdiu používame lekársky chemický peeling od spoločnosti Neostrata. Ide o veľmi efektívne ošetrenie, účinky sú podložené klinickými štúdiami a dlhoročnou praxou. Naviac ide o jediný originál, od držiteľov prvého patentu na kyselinu glykolovú, už od roku 1974.

V našom štúdiu využívame z celkového sortimentu 2 koncentrácie kyseliny glykolovej (20%, 35%) ako aj kyselinu mandľovú a citrónovú.

Ošetrenia vykonávame poväčšine v období od septembra do marca, pokiaľ nie je pleť vystavená veľkému, priamemu slnečnému žiareniu. Pred samotným ošetrením odporúčame 2-oj týždňovú predprípravu v podobe používania produktov na domáce používanie s obsahom kyseliny glykolovej. Týmto spôsobom jednak zvyšujeme účinok ošetrenia chemickým peelingom, ale aj eliminujeme prípadné alergie na aktívne látky. Aplikácia ošetrenia prebieha 1x v intervale 3-4 týždne a odporúčame aspoň 4 opakovania pre dosiahnutie trvale viditeľných výsledkov.

Celková efektivita peelingu závisí od výberu látky, prípadnej kombinácie, zvolenej koncentrácie, dĺžky pôsobenia, počtu ošetrení, intervalom medzi ošetreniami, typu pleti, veku, fototypu,..

 

Prečo podstúpiť ošetrenie chemickým peelingom?

Asi najhlavnejším dôvodom je eliminovanie prejavov starnutia. V prípade kyseliny glykolovej sa môžete tešiť na vyhladenie jemných liniek, ale aj hlbších vrások, vyrovnanie pigmentácií, zmenšenie pórov a celkové omladenie pleti.

V prípade mastnejšej, problematickej, aknóznej pleti volíme kyselinu mandľovú, ktorá pôsobí antibakteriálne.

Pri pleti poškodenej slnkom, s výraznými pigmentáciami siahame po kyseline citrónovej, ktorá má nielen antioxidačné, ale i preventívne korektívne účinky proti starnutiu pleti.

Po ošetreniach je pleť výrazne hladšia, získava späť pružnosť a jas. Pri prvom ošetrení chemickým peelingom odporúčame použitie najmenšej koncentrácie kyseliny glykolovej a to 20%.

Počas ošetrenia môžete pociťovať jemné svrbenie, štipkanie alebo pálenie. Ide o bežný jav vzhľadom na pôsobenie aplikovaných kyselín. Bezprostredne po ošetrení môže byť pleť jemne začervenalá, čo ale do niekoľkých minút najneskôr hodín odznieva.

Veľmi dôležitá je aj následná domáca starostlivosť o pleť s odporučenými prípravkami. V prípade slnečného žiarenia (pozor aj počas zimy!!!) je nevyhnutné používať na pleť ochranný krém s SPF 30-50 (teda vysokú formu ochrany).

Kontraindikácie:

– neodporúčame aplikáciu tehotným alebo kojacim ženám

– maligné/nádorové zmeny na koži

– pooperačné stavy s ešte nezhojenými ranami

– užívanie niektorých liekov ako retinoidy, imunosupresíva, isotretinoiny, aktinoterapia alebo TTC, sulfonamidy, ..)

– vírusové opary, atopický ekzém

– epilácia musí byť prevedená najneskôr 1 týždeň pred chemickým peelingom a depilácia najneskôr 4 hodiny pred zákrokom